Urb Bud - profesjonalizm, uczciwość, terminowość
Blog
6 najczęstszych błędów przy układaniu płytek
Płytki to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy nadać ścianom oraz podłogom w całym domu nowy, stylowy wygląd. Płytki sprawdzają się nie tylko w kuchniach, łazienkach czy wiatrołapach, ale także na tarasach. Są dostępne w przeróżnych wzorach i rozmiarach. Wykonuje się je z materiałów, które gwarantują wieloletnią trwałość. Aby jednak długo cieszyć się doskonale wyglądającą glazurą na ścianach lub podłogach, trzeba uniknąć kilku podstawowych błędów już podczas jej układania. Wymieniamy najpopularniejsze pomyłki i wyjaśniamy dlaczego płytki odpadają od ściany.
Najczęstsze błędy przy układaniu paneli podłogowych
Panele to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów podłóg przez szerokie grono właścicieli domów lub mieszkań. Nic w tym dziwnego. Wykonane z trwałych materiałów panele mogą przypominać wyglądem np. naturalne drewno, łatwo dopasować je do każdej aranżacji wnętrz i nic nie stoi na przeszkodzie, by układać je na ogrzewaniu podłogowym. Montaż tego typu posadzki nie jest skomplikowany. Jeśli przeprowadzi się go w odpowiedni sposób, niezwykle estetyczny efekt gwarantowany. Podpowiadamy co zrobić, by uniknąć takich wpadek, jak wygięte panele podłogowe, szczeliny czy problemy z łączeniem desek.
5 błędów przy malowaniu ścian
Pozornie nieskomplikowana czynność, jaką jest malowanie ścian, może przynosić wiele nieprzyjemnych niespodzianek. W uniknięciu kosztownych poprawek po malowaniu ścian pomoże nasz poradnik, w którym przedstawiamy najczęściej popełniane błędy. Znajomość kilku obszarów, gdzie należy zachować szczególną ostrożność, znacznie przyspieszy cały proces malowania i pozwoli szybko cieszyć się odnowionym, świeżym wnętrzem.
Remont łazienki krok po kroku – co warto wiedzieć?
Odnowienie starej łazienki to spore wyzwanie organizacyjne i finansowe. Ze względu na złożoność instalacji, przestrzeń łazienkowa stanowi jeden z najbardziej wymagających obszarów w domu lub mieszkaniu. Wykonanie kompleksowych prac remontowych pociąga za sobą konieczność planowania i uwzględnienia kilku etapów montażowych. Przedstawiamy poradnik mówiący o tym, jak zaplanować proces remontu łazienki. O czym pamiętać przy dobieraniu materiałów budowlanych i zakupie sprzętu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy instalacyjnej, aby zagwarantować sobie poprawność na każdym etapie prac? Zapraszamy do lektury.
O co pytać ekipę remontową? Podpowiadamy
Wybór odpowiednich specjalistów to połowa sukcesu podczas remontu mieszkania. Nawet najlepszej jakości materiały wykończeniowe i meble nie znaczą wiele, gdy zostaną po prostu źle zamontowane. Dlatego przed zatrudnieniem ekipy remontowej warto sprawdzić jej kompetencje. O co zatem pytać specjalistów, zanim powierzysz im wykończenie swojego domu?
Ocieplenie poddasza pianką czy wełną? Podpowiadamy
Do najpowszechniejszych problemów związanych z użytkowaniem strychów zaliczyć należy z całą pewnością brak lub niedostateczną izolację termiczną. Spośród najczęstszych rozwiązań tego problemu wyróżnia się z kolei przede wszystkim piankę poliuretanową oraz wełnę mineralną. Jakimi wadami i zaletami cechują się uzyskiwane na ich bazie ocieplenia? Które lepiej ochroni poddasze przed stratami cieplnymi? Który z wariantów wybrać i czy zawsze odpowiedzieć będzie jednoznaczna? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarliśmy w ramach niniejszego wpisu. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Jakie prace wykończeniowe należy wykonać w nowym mieszkaniu?
Kupujemy nowe mieszkanie, odbieramy klucze i stajemy przed początkiem jego wykończenia. Stan deweloperski oznacza bowiem, że zastajemy zupełnie puste przestrzenie, jedynie z wystającymi ze ścian przyłączami w miejscu kuchni czy łazienki. Z pewnością więc zadań do wykonania będzie na tym etapie mnóstwo. Co więc z prac wykończeniowych jest niezbędne w nowym mieszkaniu?
Zalety szpachlowania natryskowego
Prace związane z budową i remontem budynków są bardzo czasochłonne. Jednym z podstawowych i długotrwałych działań wykończeniowych jest szpachlowanie, pozwalające na uzyskanie efektu gładkiej ściany. Nie da się go pominąć, ponieważ stanowi podstawę do dalszych zabiegów, takich jak malowanie lub tapetowanie. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii cały proces można przyspieszyć, wykorzystując nowoczesną metodą natryskową. Jakie są jej najważniejsze zalety?
Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych?
Sufity podwieszane to lekka konstrukcja znajdująca się poniżej stropu, do której wykonania służą z reguły płyty gipsowo – kartonowe oraz profile aluminiowe. Do podstawowych zadań sufitu należy zarówno funkcja użytkowa, jak i dekoracyjna. Ponadto sufity podwieszane są idealnym sposobem na ukrycie wszelkiego typu instalacji, obniżenie pomieszczenia, zmniejszenie obszaru do ogrzewania oraz osiągnięcie optymalnej akustyki. Jakie rodzaje sufitów można zastosować w domu?
Na czym polega malowanie natryskowe i gdzie znajdzie zastosowanie?
Malowanie to czynność, która przeważnie kojarzy nam się z pędzlem i puszką farby. Wydaje się też być dość łatwa i szybka. Jednak często bywa zupełnie odwrotnie. Malowanie zabiera więcej czasu niż nam się może wydawać, a jeśli coś ma być pomalowanie dobrze i wyglądać ładnie, to wymaga także wprawy, precyzji i doświadczenia.